Nowy numer 41/2019 Archiwum

Czyści jak anioły

Działająca przy parafii katedralnej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wlkp. wspólnota Ruchu „Wiara i Światło” obchodziła jubileusz 10-lecia.

– Tworząc wspólnotę, zainspirowani przez ks. Dariusza Chmista, zdecydowaliśmy, że będziemy nazywali się „Aniołki katedralne”. Chcieliśmy przez to podkreślić, że osoby niepełnosprawne tworzące wspólnotę są czyste jak anioły, są naszymi aniołami – powiedziała Teresa Lasek, współzałożycielka wspólnoty. Przed dziesięcioma laty katedralna grupa „Wiara i Światło” liczyła ok. 20 osób, obecnie tworzy ją 25 członków. – Spotykamy się raz w miesiącu, w każdy drugi czwartek, a w każdą trzecią niedzielę miesiąca mamy Mszę św. dla wspólnoty i przyjaciół. Muszę przyznać, że brakuje nam zaprzyjaźnionych młodych osób, które chciałyby zaangażować się w pracę i wspólne uwielbianie Boga z osobami niepełnosprawnymi – mówił Patryk Wadecki, koordynator wspólnoty „Aniołki katedralne”.

Jubileuszową Eucharystię, podczas której wspominano również zmarłych celebrowali 2 grudnia: ks. Zbigniew Kobus, proboszcz parafii katedralnej oraz ks. Dariusz Chmist i ks. Robert Tomalka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL