Nowy numer 3/2021 Archiwum

Święta Barbaro, módl się za nimi! przejdź do galerii

- Swoją pracą budujecie niepodległość i niezależność naszej ojczyzny - mówił w Lubinie bp Tadeusz Lityński podczas centralnej Eucharystii barbórkowej.

W liturgiczne wspomnienie św. Barbary, 4 grudnia, w największej świątyni Zagłębia Miedziowego - lubińskim kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego - została odprawiona Eucharystia za górników, ich rodziny oraz KGHM Polską Miedź S.A.

W pierwszych ławkach zasiedli przedstawiciele Skarbu Państwa, senatorowie, posłowie, członkowie władz NSZZ "Solidarność" i innych organizacji. Nie zabrakło setek pracowników miedziowego holdingu z prezesem Zarządu na czele. Poszczególne jednostki i zakłady reprezentowały liczne poczty sztandarowe.

Liturgii przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski. Obecni byli też bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej i biskup-senior Stefan Cichy. Kazanie wygłosił bp Tadeusz Lityński, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Nawiązał on do nawiązywania relacji z świętymi jak i nadchodzącego roku jako 100-rocznicy odzyskania niepodległości. Hierarcha wskazał na wielką wartość górniczej pracy, która przynosi wymierne i niewymierne bogactwa tak dla górników jak i ich rodzin i całego polskiego Narodu.

Podczas modlitwy wspominano m.in. wszystkich poległych w wypadkach przy pracy w tym tragicznie zmarłych 8 górników sprzed roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama