powrót
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • Mały Gość 7/2025
    Mały Gość 7/2025 Dokument:(9301210,Verso l'alto – zawsze w górę! Im wyżej dotrzemy, tym więcej zobaczymy.)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → Ekumeniczny wieczór adwentowy
Ekumeniczny wieczór adwentowy  
- Z radością i szczerym sercem zapalam światło, symbol Chrystusa - powiedział pastor Dariusz Lik. ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Ekumeniczny wieczór adwentowy przejdź do galerii

Słuchanie słowa Bożego, modlitwa i śpiew przy blasku świec zainaugurowały radosne oczekiwanie na narodzenie Mesjasza. Katolicy i luteranie wspólnie wyruszyli na spotkanie Zbawiciela, w adwentową drogę.

ks. Marcin Siewruk

|

GOSC.PL

dodane 04.12.2017 12:40
0

Ks. Dariusz Lik, proboszcz parafii luterańskiej w Zielonej Górze zapalił w Chotkowie pierwszą świecę na adwentowym wieńcu podczas międzywyznaniowego spotkania 3 grudnia, na początek adwentu. Parafianie z Brzeźnicy, Chotkowa, Wrzesin i Stanowa wspólnie z zaprzyjaźnionymi członkami parafii luterańskiej modlili się inaugurując czas radosnego oczekiwania na narodzenie Chrystusa. - Chcielibyśmy, aby człowiek w blasku adwentowych świec zobaczył na nowo twarze swoich bliskich, towarzyszących w codzienności. Idąc do Chrystusa na spotkanie z Nim trzeba po drodze zabrać innych razem i iść dalej - mówił ks. Paweł Bryk, proboszcz.

1 / 1
Ekumeniczny wieczór adwentowy

Foto Gość DODANE 04.12.2017

Ekumeniczny wieczór adwentowy

​Katolicy i luteranie spojrzeli na siebie w blasku adwentowej świecy. Spotkanie było okazją do słuchania słowa Bożego, modlitwy, śpiewu, oraz degustacji bukowińskich przysmaków.  
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ADWENT
  • BRZEŹNICA
  • GÓRALE CZADECCY
  • SPOTKANIE EKUMENICZNE

Polecane w subskrypcji

  • Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
    • Edukacja
    • Agata Puścikowska
    Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
  • „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
    • Rozmowa
    • Magdalena Dobrzyniak
    „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
  • Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
    • Kościół
    • Przemysław Kucharczak
    Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
  • Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
  • Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
  • Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
    • Pytania czytelników
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE