Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szlachetna Paczka od żaków

Pomogą pani Magdzie i jej choremu synkowi. Kto? Studenci, pracownicy i kadra naukowa Collegium Polonicum w Słubicach. Możesz się dołączyć!

Studenci już po raz drugi robią Szlachetną Paczkę. Głównymi inicjatorami jest Rada Samorządu Studentów i Studencka Poradnia Prawa.

- Wspólnymi siłami chcemy pomóc jednej rodzinie spędzić niezapomniane i radosne święta Bożego Narodzenia przy pełnym stole wigilijnym oraz z górą prezentów pod choinką - wyjaśnia Tien Chan Nguyen, student prawa z Rady Samorządu Studentów.

- Działamy w Studenckiej Poradni Praw, która na co dzień pomaga osobom niezamożnym. I jak tylko usłyszeliśmy o takiej akcji to od razu stwierdziliśmy, że się w nią włączymy - mówi Emilia Krawcewicz.

Komu pomagają w tym roku? 36-letniej pani Magdzie wychowującej samotnie 4-letniego syna Szymona, który uległ poważnemu wypadkowi i wymaga rehabilitacji.

Chłopiec doznał ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego. „Od dnia wypadku pani Magda zajmuje się synem, który wymaga stałej opieki. Nie może podjąć pracy, ponieważ Szymon nie chodzi i wymaga ciągłej rehabilitacji. Rodzina utrzymuje się z zasiłków wypacanych na Szymona. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i leczenia Szymona miesięczny dochód na jedną osobę w rodzinie pani Magdy to 413 zł. Szymon przez kilka miesięcy przebywał w śpiączce z której udało się go wybudzić. Wymaga jeszcze intensywnej rehabilitacji, dzięki której w przyszłości może odzyskać możliwość chodzenia” - czytamy w opisie.

W działania włączyło się także Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA. Żaków wspierają także wykładowcy i pracownicy uczelni oraz Fundacja na Rzecz Collegium Polonicum.

Dary do 8 grudnia zbierane są w holu uczelni, studenckich akademikach i Katolickim Centrum Studenckim „Parakletos” w Słubicach, które również wspiera akcję.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama