Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dorzuć coś od siebie!

W całej diecezji trwa Zbiórka Żywności Caritas pod hasłem „Tak, pomagam”. Z zebranych darów przygotowywane zostaną paczki świąteczne dla potrzebujących.

Zbiórka rozpoczęła się już wczoraj. Wolontariuszy w czerwonych koszulkach z logo Caritas możemy spotkać w 150 sklepach na terenie całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. – Zbieramy artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Z zebranych darów Parafialne Zespoły Caritas przygotują świąteczne posiłki i paczki dla osób ubogich i potrzebujących – wyjaśnia Dominika Danielak, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

Wolontariusze zbierają artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości i higieniczne. – Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafiają w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, a także do osób starszych samotnych i rodzin, które dotknięte zostały trudną sytuacją losową. Parafialne Zespoły Caritas mają dokładną wiedzę o potrzebach najuboższych mieszkańców w swojej okolicy – wyjaśnia rzecznik i zachęca: – Widząc wolontariuszy w czerwonych koszulkach Caritas bądźmy otwarci na pomoc potrzebującym!

W zeszłym roku udało się zebrać ok. 33 ton żywności dla ponad 2 tys. rodzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama