Nowy numer 34/2019 Archiwum

Zmiany nazw ulic w Gorzowie i Zielonej Górze

Znika ulica Kruczkowskiego, Wopistów, Armii Ludowej, II Armii i 22 Lipca. Wszystko w związku z ustawą o dekomunizacji przestrzeni publicznej.

Wojewoda lubuski poinformował dziś o zmianach nazwy ulic w Gorzowie i Zielonej Górze. Wszystko w związku z ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego.

I tak w Gorzowie Wlkp.: ul. Leona Kruczkowskiego będzie ul. Żołnierzy Niezłomnych, a ul. Wopistów otrzymuje nazwę ul. Pograniczników. Zmieniono także nazwy w Zielonej Górze. Tutaj ul. Armii Ludowej będzie teraz ul. Władysława Jagiełły, ul. II Armii będzie ul. Ofiar komunizmu, ul. 22 Lipca (Przylep) będzie ul. Solidarności, a ul. 9 Maja (Przylep) będzie ul. 8 Maja.

Nie zmienią nazw dwie ulice w Gorzowie Wlkp. - Otrzymałem ostatecznie rozstrzygnięcie IPN mówiące o tym, że ulica Franciszka Walczaka nie podlega ustawie o dekomunizacji. Podobnie jest z ulicą 30 Stycznia, w opinii IPN nie podlega dekomunizacji - podkreślił wojewoda lubuski.

Zarządzenia wchodzą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego. Samorządy mają możliwość odwołania od decyzji w terminie 30 dni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL