Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wciąż można zrobić "Torbę Charytatywną Caritas"

Pierwsze dary przyjechał już odebrać br. Sebastian, który na co dzień pomaga ubogim na ulicach Kijowa.

Przypomnijmy, że podobnie jak w ubiegłym roku dary zebrany w ramach akcji, organizowanej przez Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, trafią do Caritas SPES Ukraina.

Brat Sebastian jest ogromnie wdzięczny za okazaną pomoc. – Ona jest dla nas niesamowicie ważna. Dzięki otrzymanym darom możemy dać ludziom ubogim autentyczną radość. W tamtym roku, jak rozdawaliśmy te paczki, to wszyscy byli w szoku. Pamiętam jedną starszą kobietę przykutą do łóżka, która płacząc mówiła, że przez całe życie nic takiego jeszcze nie dostała od nikogo. Mówiła, że te dary starczą jej na dwa, trzy miesiące – opowiada brat Sebastian.

– W imieniu Caritas SPES chciałbym podziękować za tę akcję księdzu bp. Tadeuszowi Lityńskiemu, dyrektorowi diecezjalnej Caritas – ks. Stanisławowi Podfigórnemu oraz panu Leszkowi Masklakowi, który to wszystko koordynuje. I oczywiście wszystkim darczyńcom. Obiecujemy modlitwę w Waszej intencji. Otrzymane dziś dary trafią do osób najuboższych, którzy nie mają możliwości przeżyć – dodaje.

Wkrótce br. Sebastian przyjedzie po raz drugi, dlatego wciąż możemy przynosić dary. – Specjalną torbę, albo taką zakupioną w sklepie można wypełnić podstawowymi, trwałymi produktami spożywczymi oraz środkami czystości i przynieść do naszej siedziby przy ul. Bema 32-34 – wyjaśnia Leszek Masklak, koordynator akcji.

Więcej o akcji: www.caritaszg.pl

Torba Charytatywna Caritas
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama