Nowy numer 34/2019 Archiwum

Lokomotywa widmo pod Zieloną Górą

Elektryczny pojazd bez maszynisty przejechał ok. 15 km między Zieloną Górą a Nową Solą. Na szczęście sam zatrzymał się 2 km przed nowosolską stacją.

Wszystko zaczęło się od kolizji pociągu Intercity „Światowid” relacji Szczecin - Katowice z koparką 21 grudnia w pobliżu miejscowości Niedoradz. Koparka stała za blisko czynnego toru.

Po uderzeniu lokomotywa wypadła z torów. Pociąg zatrzymał się i na szczęście żaden z prawie 140 pasażerów nie odniósł obrażeń. Do składu podłączono inną lokomotywę, aby pasażerowie dotarli do celu.

W tym czasie służby kolejowe przystąpiły do ustawienia wykolejonej lokomotywy na tory. Około  17.30 elektrowóz stanął na szynach i - z niewyjaśnionych do tej pory powodów - zaczął się staczać, nabierając prędkości.

- Tor, po którym jechała lokomotywa był zabezpieczony, podobnie, jak wszystkie trzy przejazdy kolejowe. Po zamkniętym torze lokomotywa przejechała ok. 15 km i zatrzymała się w przewidywanym miejscu przed Nową Solą - skomentował wydarzenie Mirosław Siemieniem, rzecznik PKP PLK S.A.

Sprawę bada policja. Prawdopodobnie zdarzenie będzie też wyjaśniać Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

- Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i gromadzili dowody. Przypuszczam, że wyniki prac policji wpłyną do prokuratora jeszcze dzisiaj lub tuż po świętach - powiedział Zbigniew Fąfera, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Okoliczności wydarzenia wyjaśnia też specjalna komisja PKP.

« 1 »

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL