Nowy numer 44/2020 Archiwum

„Dni Eliasza” już są

„Tańczyć będziemy na złotych ulicach”, „Nasz Bóg”, „Krew i woda” – te i inne utwory znajdziemy na najnowszej płycie Zespołu Serce Uwielbienia z Gorzowa Wlkp.

Na co dzień posługują w niedzielę na wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Wojciecha. Oprócz tego śpiewają na Mszach z modlitwą o uzdrowienie, rekolekcjach, kursach ewangelizacyjnych czy koncertach uwielbienia. Właśnie wydali swoją drugą płytę: „Dni Eliasza”. Znalazło się na niej 15 utworów.

– Wszystkie to covery. Na płycie znajdują się dzieła takich autorów jak: Chris Tomlin, Matt Redman czy Ron Kenoly. Na 15 utworów 14 to nasze tłumaczenia. Oczywiście wszystkie są autoryzowane w zagranicznych agencjach, które chronią prawa autorskie. Niektóre, jak „Pieśń wśród nocy” Matta Redmana, przetłumaczyliśmy jako pierwsi w Polsce. Co ciekawe, mieliśmy okazję spotkać się z nim osobiście miesiąc temu, i kiedy poinformowaliśmy go, że wydajemy płytę z jego piosenką przetłumaczoną na język polski, powiedział, że czeka na przesyłkę z naszym nagraniem – wyjaśnia Anita Bohdanowicz. – Motywacją do nagrania drugiej płyty był pozytywny odbiór pierwszej. Postanowiliśmy pójść za ciosem. Rok trwały prace przygotowawcze, czyli aranże, tłumaczenia i załatwiania zgody na te tłumaczenia. Kiedy to wszystko było gotowe, zaczęliśmy robić przymiarki do wejścia do studia. Samo nagranie płyty poszło błyskawicznie. Trzy dni instrumenty i jeden dzień chór – dodaje ks. Waldemar Grzyb. Dla jednych była to druga, a dla innych pierwsza płyta. – Od jakiegoś czasu pieśni uwielbienia są mi coraz bliższe i jakoś Pan Bóg poprowadził, że tu trafiłem. Na co dzień jestem muzykiem gorzowskiej filharmonii i to dla mnie ciekawe doświadczenie. Moim zdaniem efekt końcowy jest super – zapewnia Aleksander Lasek, który gra na perkusji. Warto wspomnieć, że płyta jest cegiełką. Można ją nabyć chociażby przez stronę internetową: www.serceuwielbienia.com. – Cały dochód przeznaczony jest na powstający Dom Rekolekcyjny „Rhema Christou” – zapewnia ks. Grzyb. Wsparcie budowy to jedno, ale członkowie zespołu chcą dotrzeć z Dobrą Nowiną do jak największego grona odbiorców. – Wierzymy, że nasza muzyka poruszy serca, zarówno tych, którzy już znają Pana Boga, jak i tych, którzy nie mają z Nim jeszcze nic wspólnego. To nasz najważniejszy cel – podkreśla Anita.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama