Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pieśni prosto z serca

Kochacie kolędy? Jeśli tak, to nie może Was zabraknąć na Zielonogórskim Kolędowaniu. To już 6 stycznia! Organizatorzy zapraszają nie tylko do słuchania, ale do śpiewania.

Zielonogórskie Kolędowanie w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się już po raz drugi.

W zielonogórskim kościele usłyszymy Zespół SHEMA, chór Tira il Vento oraz solistów: Martyna Dziechciaruk, Aurelia Patrzykąt, Justyna Piętosa, Natalia Iwaniec, Łukasz Iwaniec, Przemysław Szczotko, Stanisław Żaczek.

W tym roku, w odróżnieniu od pierwszego koncertu, będzie więcej znanych kolęd m. in.: „Dzisiaj w Betlejem”, „W żłobie leży”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”. – Chodzi o to, by każdy mógł włączyć się do śpiewania, a tym samym oddać chwałę Jezusowi, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia – wyjaśnia Iga Mesjasz, współorganizator.

Koncert to efekt grudniowych warsztatów na które mógł się zgłosić każdy, kto umie i lubi śpiewać. – Spodziewałam się, że będzie nas 30 osób, natomiast zgłosiło się prawie 50 osób razem z solistami – wyjaśnia Iga Mesjasz.

– Warsztaty, które w tym roku odbyły się w trzeci weekend grudnia były intensywne i wymagały od każdego wiele cierpliwości, wysiłku i poświęcenia przedświątecznego czasu. Jednak niesamowite jest to, że kiedy patrzy sercem, to Miłość do Jezusa sprawia, że koncentrujemy się na radościach, a nie na trudach, jakie przynosi nam życie – dodaje.

Organizatorem koncertu jest: Europejskie Centrum Wolontariatu, Wspólnota Oikos Berit i parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął bp Tadeusz Lityński.

Początek koncertu o 19.30. Wstęp wolny.

Jak było w tamtym roku? Zobacz: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL