Nowy numer 41/2019 Archiwum

Rekordowa liczba pasażerów z Babimostu

Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost w ubiegłym roku obsłużył rekordową liczbę pasażerów. To wzrost o 103 procent.

W ubiegłym roku z tej formy komunikacji skorzystało 17,7 tys. pasażerów. Przypomnijmy, że w 2016 roku było ich 8,7 tys.

Przypomnijmy, że od marca ubiegłego roku połączenia Zielona Góra-Warszawa obsługuje firma LOT. – To pokazuje, że lotnisko w Babimoście ma ogromny potencjał i warto w nie inwestować. Ten wynik świadczy o tym, że Lubuskie potrzebuje portu lotniczego – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Władze województwa wzrostu połączeń upatrują w zmianie przewoźnika i włączeniu lotniska do międzynarodowej siatki połączeń. Dzięki temu wylatujący z Babimostu mają szansę na transfer do różnych miast Europy i świata.

Połączenie lotnicze to też coraz częściej wybierany sposób, aby dostać się do Warszawy i z powrotem.

Przypomnijmy, że pierwsze połączenie lotnicze na trasie Zielona Góra – Warszawa odbyło się w 2010 roku

Od tego czasu władze wojewódzkie wykonały inwestycje opiewające na ponad 16 mln zł, m.in. montaż systemu ILS (wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności) i montaż systemu Meteo-AWOS (automatycznego systemu pomiarowego parametrów meteorologicznych).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL