GN 48/2020 Archiwum

Chorym zanoszą Chrystusa

Na co dzień posługują w szpitalach i hospicjach. Dziś przełamali się opłatkiem z pasterzem diecezji.

Spotkanie odbyło się 4 stycznia w Domu Biskupim w Zielonej Górze. - Kapelan szpitalny pełni posługę i misję przede wszystkim wobec chorych. Dzięki temu chorzy są objęci nie tylko troską o ciało, ale także o ducha. To jest ogromnie ważne, bo człowiek idący nawet na prosty zabieg przeżywa lęk - tłumaczył bp Tadeusz Lityński.

- On pełni posługę również wobec pracowników służby zdrowia. Jest tym, który swoją życzliwością i modlitwą wspiera pracę całego personelu medycznego - dodaje.

W szpitalach i hospicjach posługuje ok. 40 kapelanów. - Najpiękniejsze w tej posłudze jest towarzyszenie człowiekowi przez ten ludzki wymiar i prowadzenie go do Chrystusa - przekonuje ks. Tomasz Duszczak, diecezjalny duszpasterz chorych i służby zdrowia oraz kapelan w nowosolskim szpitalu.  

Spotkanie było okazją do podziękowania za posługę na rzecz chorych i służby bp. Stefanowi Regmuntowi, a także poprzednim duszpasterzom służby zdrowia - ks. Eugeniuszowi Jankiewiczowi i ks. Andrzejowi Pieli.

W trakcie spotkania konferencję dla kapelanów wygłosił ks. Grzegorz Cyran, dyrektor Instytut Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama