Nowy numer 46/2019 Archiwum

Caritas otworzy schronisko dla bezdomnych

Bezdomni w Zielonej Górze otrzymają tu nie tylko miejsce do spania i ciepły posiłek, ale przede wszystkim specjalistyczne wsparcie. Wszystko po to, aby pomóc im wyjść z bezdomności.

To inicjatywa Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Schronisko ma rozpocząć pracę już wkrótce. Obecnie w budynku trwa remont, który został użyczony organizacji przez Urząd Miasta Zielona Góra. – Zawsze nam brakowało takiego miejsca, gdzie moglibyśmy zatrzymać tych mężczyzn, którzy rokują wyjście z bezdomności, a cały czas mieszkają w pustostanach, albo noclegowni. Mają w sobie potencjał, ale potrzebują pomocnej dłoni, aby wstać i pójść dalej – wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Wszystko po to, aby po tych kilku latach podopieczni schroniska usamodzielnili się podejmując pracę i wynajmując mieszkanie. – Będziemy tam prowadzić dom aktywizujący dla osób bezdomnych. Zamieszka tam do 25 osób na trzy albo pięcioletnim kontrakcie. To będą już określać specjaliści odpowiedzialni za dom. W tym czasie taka osoba, jeśli to konieczne przejdzie terapię, będzie miała warsztaty zawodowe, albo w ogóle zdobędzie nową profesję. Oczywiście mieszkańcy sami będą dbali o ten dom – tłumaczy dyrektor Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama