Nowy numer 3/2021 Archiwum

Odpowie za kradzież w kościele

Policjanci z Iłowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do metalowej skrzynki na datki znajdującej się w holu kościoła w Gozdnicy.

W sobotę, 6 stycznia, na terenie Gozdnicy służbę pełnili dzielnicowi z Komisariatu Policji w Iłowej. W jej trakcie jeden z policjantów uzyskał informację, że doszło do przestępstwa na terenie kościoła parafialnego w Gozdnicy.

W czasie patrolowania miasta policjanci zauważyli rowerzystę, który na widok policyjnego radiowozu skręcił w kierunku przydrożnych zarośli. Rowerzysta wyrzucił metalowy przedmiot w krzaki i sam próbował się w nich ukryć.

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie kilkadziesiąt złotych w monetach o różnych nominałach, a w zaroślach znaleźli metalową kasetkę na datki parafian. Dzielnicowi zatrzymali 61-latka do wytrzeźwienia (miał ponad 2 promille alkoholu w organizmie) i wyjaśnienia sprawy.

Policjanci skontaktowali się z księdzem z parafii św. Wawrzyńca w Gozdnicy i wspólnie skontrolowali budynek kościoła. Okazało się, że w holu kościoła brakuje jednej kasetki na datki od wiernych, która była trwale przymocowana do ściany budynku.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W poniedziałek, 8 stycznia, policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Po przesłuchaniu podejrzanego, prokurator zastosował wobec niego dozór policji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama