Nowy numer 34/2019 Archiwum

Zakończył ziemską pielgrzymkę

Dziś w Starym Strączu pożegnano śp. kan. Czesława Ucieklaka, który był tu proboszczem przez ponad 20 lat.

Emerytowany kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej swoja ziemską pielgrzymkę zakończył 6 stycznia w zielonogórskim szpitalu. Dziś Mszę św. w intencji zmarłego w kościele parafialnym w Starym Strączu odprawił bp Paweł Socha.

Pogrzeb kapłana odbędzie się 11 stycznia w Janowie Częstochowskim. Tam na miejscowym cmentarzu, w grobie rodzinnym, zostanie pochowany śp. ks. kan. Czesław Ucieklak.

Zmarły kapłanurodził się 27 lutego 1932 r. w Poniku. Święcenia kapłańskie otrzymał 19 stycznia 1957 r. w Częstochowie i w tamtejszym Kościele partykularnym rozpoczął pracę duszpasterską.

W 1974 r. przeniósł się do ówczesnej diecezji gorzowskiej. Duszpasterzował w Sulęcinie (do 1977 r.), Długoszynie (lata 1977-84, tworzył tam nową parafię) i Starym Strączu (1984-2007).

W roku 2007 przeszedł na emeryturę i zamieszkał we Wschowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL