Nowy numer 42/2019 Archiwum

Najlepsze licea i technika w regionie

Które szkoły ponadgimnazjalne są najlepsze w Lubuskiem? Zobacz wyniki rankingu miesięcznika "Perspektywy"!

Kapituła ocenia licea wedle trzech kryteriów: osiągnięć na olimpiadach przedmiotowych (30 proc.), wyników matur z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.) i wyników matur z przedmiotów dodatkowych (45 proc.).

Wśród szkół licealnych najwyżej na liście znalazło się II LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Gorzowie (52. miejsce w kraju). W pierwszej setce jest jeszcze I LO im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze (66. miejsce) i Społeczne LO w Żarach (94. miejsce).

Na dalszych miejscach uplasowały się: I LO im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie (130. miejsce), Katolickie LO im. Jana Pawła II w Żarach (146. miejsce), V LO im. Krzysztofa Kieślowskiego w Zielonej Górze (272. miejsce), IV LO im. kpt. pil. Eugeniusza Horbaczewskiego w Zielonej Górze (284. miejsce), III LO im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze (354. miejsce) i LO im. Stefana Banacha w Żaganiu (486. miejsce).

Technika kapituła ocenia według czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Natomiast wśród techników bardzo wysokie ósme miejsce zajęło Technikum nr 1 w ZSB im. T. Kościuszki w Zielonej Górze. Na dalszych miejscach rankingu uplasowały się: Technikum nr 3 w ZSG im. F. Gajewskiej-Karamać w Gorzowie (16. miejsce) oraz Technikum nr 3 w ZSE w Żarach (43. miejsce), Technikum nr 7 ZSE w Gorzowie (59. miejsce), Technikum nr 3 w ZSE w Zielonej Górze (83. miejsce), Technikum w ZSP w Drezdenku (95. miejsce), Technikum w ZSS im. Mikołaja Kopernika w Witnicy (96. miejsce), Technikum Leśne w Zbąszynku (110. miejsce), Technikum nr 1 w ZSE im. S. Staszica w Międzyrzeczu (122. miejsce), Technikum nr 1 w ZSLiT im. S. Staszica w Gubinie (251. miejsce).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL