Nowy numer 15/2020 Archiwum

Ksiądz po kolędzie również w Paradyżu

"Bóg się rodzi", "Przybieżeli do Betlejem", "Wśród nocnej ciszy" - te i inne kolędy rozbrzmiewały 14 stycznia na seminaryjnych korytarzach i w pokojach kleryków.

Styczeń to tradycyjnie czas wizyty duszpasterskiej kapłanów w domach wiernych parafii. Kolędy nie zabrakło też w wyjątkowym domu naszej diecezji, który formuje kandydatów do święceń kapłańskich. Chodzi oczywiście o Wyższe Seminarium Duchownym w Paradyżu.

Wizyta duszpasterska murach seminarium ma zawsze dwie części.

- Najpierw ksiądz rektor wraz z zakrystianami i ceremoniarzami odwiedza pozostałych przełożonych, a później przełożeni odwiedzają alumnów w pokojach. Wizyta jest dość krótka, a jej głównym zadaniem jest wspólna modlitwa i pobłogosławienie mieszkań - wyjaśnia kl. Łukasz Bajcar.

Ksiądz po kolędzie również w Paradyżu   Tradycyjna kolęda nie omija również Paradyża WSD

Wizytę duszpasterską poprzedziło wspólne śpiewanie kolęd w seminaryjnej kaplicy.

Obecnie w paradyskim seminarium formuje się 38 kleryków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama