Nowy numer 48/2020 Archiwum

Setki rodzin dzięki Wam otrzymało wsparcie

Akcja "Torba Charytatywna Caritas" zakończona sukcesem. Co roku spotyka się z coraz większym odzewem.

Przypomnijmy, że diecezjalna Caritas zorganizowała adwentową akcję już po raz trzeci. Pomysł jest prosty: wystarczyło wypełnić specjalną torbę żywnością i środkami czystości, a potem zanieść ją do siedziby Caritas. 

Ostatni transport pomocy brat Sebastian z Caritas SPES zawiózł w tym tygodniu do swoich podopiecznych na Ukrainę. – Łącznie od początku akcji wydaliśmy 1000 toreb z czego wróciło do nas o połowę więcej gdyż część ofiarodawców oddała torby wraz z dodatkowymi paczkami – wyjaśnia Leszek Masklak z Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– Wszystkie dary zostały przekazane ubogim i potrzebującym z terenu naszej diecezji, a także do podopiecznych Caritas Spes (Ukraina). Dzięki zebranej żywności, środkom higieny osobistej, środkom czystości, ubraniom i słodyczom udało się wesprzeć setki rodzin – dodaje.

Akcję wsparli: bp Tadeusz Lityński, Lubuski Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta w Zielonej Górze, Urząd Miasta w Gorzowie Wielkopolskim, Urząd Miasta w Głogowie, Urząd Miasta w Strzelcach Krajeńskich, Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim, Starostwo Powiatowe w Głogowie, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RO Jacek Kurzępa, Poseł na Sejm RP Artur Zasada, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej - Obwód Zielonogórski, Państwowa Straż Pożarna w Strzelcach Krajeńskich, Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Lubuskie Targi Ślubne, W.S.Marciniak, Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Apator S.A., Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim, Placówka Straży Granicznej Zielona Góra – Babimost, Związek Nauczycielstwa Polskiego w Zielonej Górze, Zakład Karny w Gorzowie Wielkopolskim, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki, NSZZ Solidarność w Zielonej Górze, Gazeta Lubuska, Radio Zielona Góra, Gość Niedzielny, Przedszkole nr 7 w Świebodzinie, Przedszkole nr 24 w Zielonej Górze, Przedszkole nr 27 w Zielonej Górze, Zespół Szkół nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim, IV Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, Szkoła Katolicka w Zielonej Górze, Szkoła Podstawowa nr 6 w Zielonej Górze, Szkoła Podstawowa nr 17 w Zielonej Górze, Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, Instytut Filozoficzno - Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze, Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Sulechowie, Parafialne Zespoły Caritas, Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i wiele anonimowych rodzin, mieszkańców i instytucji.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama