Nowy numer 48/2020 Archiwum

Lecisz do Panamy?

"Wszystkich, którym przemknęła myśl, aby wybrać się do Panamy, zapraszam! Na pewno warto posłuchać, zastanowić się i działać" – podkreśla diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Krzysztof Król: W najbliższą sobotę w zielonogórskiej parafii pw. św. Stanisława Kostki o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych ŚDM w Panamie. Dla kogo to za spotkanie?

Ks. Łukasz Malec: To spotkanie zarówno samej młodzieży, jak i księży, sióstr. Jest wiele ważnych informacji do przekazania. A ponieważ taki wyjazd trzeba dużo wcześniej zaplanować i nie da się z tym czekać „na ostatnią chwilę”, dlatego już teraz organizujemy spotkanie. Mam dużo ważnych rzeczy do przekazania z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Zapraszam nie tylko osoby zdecydowane na wyjazd, ale też osoby, które dopiero nieśmiało myślą o wyjeździe.

A dlaczego warto pojechać do Panamy?
Powody są dwa. Po pierwsze, to samo wydarzenie ŚDM. Pewnie jeszcze pamiętamy klimat tego spotkania w Polsce i to wszystko, co działo się u nas na poziomie diecezjalnym i w Krakowie, a także jak wiele duchowego dobra, to przyniosło. A po drugie sam jestem ciekawy tego kraju jakim jest Panama. Kiedy słucham o nim, czytam, oglądam zdjęcia to bardzo chcę samemu doświadczyć piękna tamtejszego zakątka ziemi i żyjących tamtych ludzi. Przede wszystkim każde ŚDM to pielgrzymka, nie tylko do jakiegoś konkretnego miejsca, ale także w głąb siebie, aby spotkać się z Chrystusem.

Nic tylko lecieć do Panamy! Ale podróż to z pewnością nie mały wydatek...
Kwestie finansowe zostaną przedstawione dokładnie na spotkaniu. Oczywiście będziemy szukali form pomocy dla grupy, która się stworzy. Myślę, że wspólnie coś ciekawego wymyślimy. Dlatego wszystkich, którym przemknęła myśl, aby wybrać się do Panamy, zapraszam. Na pewno warto posłuchać, zastanowić się i działać.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama