Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zorganizował opał bezdomnym

Profesjonalny policjant to nie tylko ten, który postępuje zgodnie z przepisami prawa.

 W tym zawodzie niezbędna jest empatia. Taką cechę ma bez wątpienia dzielnicowy, sierż. szt. Tomasz Filipowski z Gorzowa.

Lubuscy policjanci zimą niemal codziennie sprawdzają, co dzieje się z bezdomnymi. Wszystko to w ramach działań „Zima 2018”.

Sierż. szt. Tomasz Filipowski z własnej inicjatywy włączył się w pomoc bezdomnym, ale i tym, których na opał na zimę po prostu nie stać.

Ustalił w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gorzowie Wlkp., że przy nabrzeżu Warty trwa wycinka i porządkowanie drzew zwalonych przez orkany, które nawiedziły lubuskie.

Dzięki policjantowi i pracownikowi firmy, która dokonywała wycinki, połamane drzewa i gałęzie trafiły właśnie do potrzebujących.

Sierż. szt. Tomasz Filipowski dzielnicowym jest od sierpnia 2015 roku. Obecnie pełni służbę w Komisariacie II Policji w Gorzowie Wlkp. Wcześniej pracował w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym oraz Referacie Patrolowo-Interwencyjnym w Kostrzynie nad Odrą.

Służbę w policji rozpoczął siedem lat temu. Jak mówił podczas plebiscytu na najlepszego dzielnicowego: „Największą satysfakcję daje mi pomaganie społeczeństwu i rozwiązywanie problemów międzyludzkich. Cieszę się, gdy mogę pomóc zakończyć konflikt w rodzinie lub kłótnię pomiędzy sąsiadami. Satysfakcję sprawia mi także możliwość spotykania się z uczniami placówek edukacyjnych, gdzie mogę promować zasady bezpiecznego zachowania”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama