Nowy numer 33/2019 Archiwum

Spotkanie przed ŚDM w Panamie

Młodzież przeraża kwota, jaka jest potrzebna na wyjazd do Panamy, ale tak łatwo się nie poddadzą! I zapowiadają, że coś "wykombinują"!

W zielonogórskiej parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielone Górze, 27 stycznia, odbyło się spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych ŚDM w Panamie.

Dni w diecezjach odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 roku. Nasi diecezjanie mają zarezerwowane miejsce w diecezji Colono nad Morzem Karaibskim. Natomiast wydarzenia centralne w Panamie odbędą się od 22 do 27 stycznia. – Dlaczego taki termin, a nie wakacje jak to było zazwyczaj. Wszystko ze względu na klimat panujący w Panamie. W lipcu i sierpniu tam jest pora deszczowa i dlatego wybrano styczeń – wyjaśnia ks. Łukasz Malec, duszpasterz dzieci i młodzieży diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Ks. Łukasz Malec przypomniał, że ŚDM to pielgrzymka, a nie wyjazd turysty. – Pierwszym celem jest spotkanie we wspólnocie młodych z całego świata z Ojcem Świętym – zauważa duszpasterz.

Wiek uczestnika ŚDM w grupie diecezjalnej Panamie musi mięć ukończone 18 lat.

Przewidywany koszy wyjazdu i pobytu to ok. 8-8,5 tys. złotych. Najdroższy jest przelot.

To właśnie koszty najbardziej odstraszają potencjalnych uczestników.

W spotkaniu wziął udział Łukasz Gonia z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. – Poważnie myślę o wyjeździe do Panamy, ale jak wyjdzie to zobaczymy. W Krakowie nie mogłem być, ale po tym, co opowiadali moi znajomi jestem bardzo zainteresowanym wyjazdem do Panamy. Po pierwsze chciałbym spotkać się z papieżem i zobaczyć jak to jest na takiej pielgrzymce. To najważniejszy powód, a przy okazji zobaczyć inne państwo, inny kontynent i inną kulturę. Oczywiście przeraża ta kwota, ale jest dużo czasu, żeby ją zebrać. Młodzież jak wiadomo jest kreatywna i będziemy kombinować – zapewnia zielonogórzanin.

Spotkanie przed ŚDM w Panamie   Spotkanie odbyło się w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze Krzysztof Król /Foto Gość Więcej szczegółów: tel. 734 430 294 lub centrumddm@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL