Nowy numer 34/2019 Archiwum

Zmarł zasłużony kapłan

Swoją ziemską wędrówkę 28 stycznia zakończył ks. prałat Józef Kocoł. Wieloletni proboszcz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli.

Ks. Józef Kocoł urodził się 10 stycznia 1946 r. w Zaczerniu-Brzozówce. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. 31 maja 1970 r. otrzymał święcenia kapłańskie i rozpoczął pracę duszpasterską w diecezji tarnowskiej. Posługiwał jako wikariusz w Gromniku i Sękowej.

W roku 1974 przeszedł do pracy duszpasterskiej w diecezji gorzowskiej (inkardynację uzyskał w 1988 r.). Pełnił funkcje wikariusza w Świdnicy, Rzepinie (od 1977 r.) i Nowej Soli (w parafii pw. św. Michała Arch., od 1981 r.).

17 grudnia 1984 r. bp Wilhelm Pluta powierzył mu kierowanie nowo utworzoną parafią pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli. Zorganizował duszpasterstwo parafialne oraz wybudował kościół i plebanię.

Pełnił również następujące urzędy i funkcje:
•    wicedziekana Dekanatu Kożuchów (1987-1989);
•    dziekana Dekanatu Nowa Sól (od 1989 r.);
•    kapelana  Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli (od 2004 r.);
•    duszpasterza Służby Zdrowia w rejonie nowosolskim (od 2009 r.).

Za gorliwość w pracy duszpasterskiej uzyskał następujące wyróżnienia:
•    godność kanonika gremialnego Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej (8 kwietnia 1993 r.);
•     tytuł kapelana honorowego Jego Świątobliwości (20 marca 2010 r.).

Msza pogrzebowa odbędzie się w najbliższą sobotę 3 lutego o godz. 11.00 w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli, a ostatnie pożegnanie bezpośrednio po liturgii na cmentarzu w Otyniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL