Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zakochani dla chorych

Czy da się połączyć Światowy Dzień Chorego i Dzień Zakochanych? Oczywiście! Przykład dają wolontariusze ze szkolnych kół Caritas.

Po raz kolejny wolontariusze ze szkolnych kół Caritas w różnych miejscowościach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zorganizowali akcję „Zakochani dla chorych”.

Pomysłodawcą akcji w diecezji jest Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Tutaj 7 lutego, tuż przed feriami, odbyła się ona po raz 10. – Pierwsza taka inicjatywa była bardzo spontaniczna. Po prostu zachorowała uczennica z naszej szkoły, która miała indywidualne nauczanie i chcieliśmy jej pomóc. Potem stwierdziliśmy, że dobrze połączyć dwa wydarzenia znajdujące się blisko w kalendarzu, czyli Światowy Dzień Chorych i Dzień Zakochanych. Chcemy uwrażliwić dzieci, aby dostrzegały wokół siebie ludzi potrzebujących pomocy – wyjaśnia Dorota Koszela, pomysłodawczyni akcji i katechetka.

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację niepełnosprawnego ucznia. – Dziękuję bardzo za to, że zawsze mogę liczyć na moich cudownych wolontariuszy SKC, ich rodziców, pracowników szkoły i wspierające naszą akcję dwa zakłady pracy. Dziękuję również wszystkim uczniom, którzy chętnie kupili ciasto, lizaki i gadżety walentynkowe z naszego stoiska, a tym samym podzielili się miłością. Brawa dla wszystkich! – podkreśla katechetka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama