GN 2/2021 Archiwum

Misyjny pączek

W Tłusty Czwartek zajadali się pączkami, a i owszem! Ale nie myśleli tylko o sobie. Przyłączyli się do akcji "Wyślij pączka do Afryki".

„Zamiast samemu zajadać się pączkami czy słodyczami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie” – na ten apel Fundacji Kapucyni i Misje odpowiedzieli uczniowie z Jenina k. Gorzowa Wlkp..

Akcja „Wyślij Pączka do Afryki” w tutejszej Szkole Podstawowej przeprowadzona już po raz drugi. Nad wszystkim czuwały nauczycielki: Agnieszka Pilarczyk i Anna Kielar.

– Pączki zostały dostarczone przez rodziców wszystkich uczniów, a wolontariuszami byli uczniowie klasy V – wyjaśnia katechetka Anna Kielar. Misyjny pączek   Wolontariuszy nie trzeba było długo namawiać do takiej akcji Anna Kielar

– Zapytałam uczniów, dlaczego zdecydowali się wziąć udział w akcji? Powiedzieli, że nie mogą pogodzić się z faktem, że w Afryce są głodne i zaniedbane dzieci. I dlatego chcą pomagać, a jak okazuje się można, to robić w sposób bardzo prosty i smaczny – dodaje.

W Tłusty Czwartek w Szkole Podstawowej rozprowadzono 300 pączków. Jutro dalsza część akcji. Zebrane środki zostaną przekazane na misje.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama