Nowy numer 3/2021 Archiwum

Aresztowanie złodziei

Policjanci ze Wschowy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wieczorem 23 stycznia ukradli auto z terenu plebanii przy wschowskiej parafii p.w. św. Jadwigi.

Samochód warty ok. 20 tys. skradło dwóch mężczyzn z parkingu, kiedy na plebanii trwało spotkanie jednej z grup parafialnych, a księża odwiedzali parafian w ramach kolędy. Z nagrań monitoringu wynika, że mężczyźni najprawdopodobniej chcieli włamać się na plebanię pod nieobecność duchownych. Nie przewidzieli, że będą tam parafianie i znudzeni czekaniem aż budynek opustoszeje, zdecydowali się na kradzież auta.

Wschowscy policjanci w ramach prowadzonego śledztwa ustalili, że skradziony pojazd opuścił teren powiatu wschowskiego. Działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania przez policjantów 24-letniego mieszkańca powiatu zielonogórskiego, który trafił do aresztu. Podczas intensywnych poszukiwań skradzionego samochodu funkcjonariusze ustalili dane wspólnika 24-latka. Na posesji w miejscowości pod Zieloną Górą śledczy odnaleźli skradziony pojazd ukryty przez 27-letniego mieszkańca gminy Sulechów.

– 30 stycznia Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku wschowskiej Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu, natomiast wobec 27-latka zastosowano dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – powiedziała podkom. Maja Piwowarska, Oficer Prasowy KPP Wschowa.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama