Nowy numer 46/2018 Archiwum

Pamiętajmy o kapłanach seniorach

W naszej diecezji Środa Popielcowa to dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Domu Księży Emerytów.

Dom Księży Emerytów znajduje się na oś. Kaszubskim w Zielonej Górze. – Nasz dom troszczy się o kapłanów seniorów, którzy przez lata służyli wiernie diecezji, a teraz należy im się godne mieszkanie i życie – wyjaśnia ks. Robert Kufel, dyrektor Domu Księży Emerytów.

Inicjatorem budowy tej placówki w latach 90. ub. wieku był abp Józef Michalik, ale po jego odejściu z diecezji inwestycję dokończył bp Adam Dyczkowski. Pierwsi mieszkańcy do Domu Księży Emerytów wprowadzili się w 1994 roku. – Mieszkający tu księża całe życie poświęcili Kościołowi. Nie mają własnych domów, często ich krewni już nie żyją i gdyby nie ten dom, nie mieliby się gdzie podziać – mówi biskup. – Tutaj mają zapewnione mieszkanie, wyżywienie i opiekę medyczną ze strony sióstr. Jest kaplica i towarzystwo kolegów księży – dodaje.

Wielu księży, którym zdrowie na to pozwala, wciąż stara się pomagać w duszpasterstwie.

W domu księży emerytów mieszka aktualnie szesnastu księży emerytów. Posługują tu siostry ze Zgromadzenie Sióstr Albertynek.

Księża naszej diecezji przechodzą na emeryturę w wieku 75 lat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy