Nowy numer 45/2018 Archiwum

Podjęli ekstremalne wyzwanie

Powstają kolejne trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Obecnie jest ich 16, ale do 23 marca będzie 20, albo nawet 21.

Najkrótsza trasa zgodnie z ideą EDK ma 40 km i prowadzi z Rokitna do Skwierzyny, najdłuższa „Droga do Jerozolimy” liczy 67 km i wiedzie z Zielonej Góry do Żagania.

Rejonowi liderzy EDK z diecezji spotkali się 18 lutego w świebodzińskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Rafał Wojtkiewicz, krajowy koordynator EDK, oraz lider 2 lokalnych tras ze Świebodzina podkreślił, że trwają intensywnie prace, aby przygotować 20, a nawet 21 tras przebiegających w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

- Naszym celem jest, aby z roku na rok przybywały nowe trasy umożliwiające udział w EDK zainteresowanym osobom - mówił koordynator krajowy.

Podczas spotkania liderzy podzielili się doświadczeniami z ubiegłych edycji EDK i szczególnie zwrócili uwagę na osobistą odpowiedzialność uczestników EDK, bo tegoroczna edycja nie przewiduje żadnych zabezpieczeń.

Każdy wyrusza na własną odpowiedzialność, koordynatorzy tworzą „tylko” przestrzeń do spotkania z Bogiem, podczas całonocnej wędrówki w ciszy i samotności.

Szczegółowe informacje dotyczące tras i warunków udziału w EDK dostępne są na stronie www.edk.org.pl

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy