Nowy numer 45/2018 Archiwum

Teraz właściwe zawody

Ks. Andrzej Sapieha przypomina, że w obradach chodzi o to, aby słuchać tego, co mówi nam Duch Święty.

Krzysztof Król: Za nami pięć niedziel synodalnych. Co teraz?

Ks. Andrzej Sapieha: Można powiedzieć, że to był taki intensywny, końcowy etap rozgrzewki przed właściwymi zawodami. W parafiach podjęto modlitwę za synod i utworzono parafialne zespoły synodalne. Postulaty zgłoszone przez zespoły są niezwykle cennym materiałem, który pomoże precyzyjnie określić tematykę obrad synodalnych. Teraz rozpoczną się sesje plenarne synodu, praca w komisjach tematycznych. Do udziału w nich biskup zaprosi pewną grupę duchownych, zakonników i świeckich. Ale nadal będzie kontynuowana refleksja w parafialnych zespołach synodalnych. W fazie plenarnej synodu do parafii będą przysyłane konkretne zapytania i projekty uchwał synodalnych do konsultacji. Wszystko po to, aby dyskusja obejmowała jak najszersze spektrum wiernych.

Dostępne jest 23% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy