Będzie nawet rockowa lekcja historii

W niedzielę w Winnym Grodzie rozpoczną się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na początek modlitwa i hołd dla bohaterów.

Obchody rozpoczną się od modlitwy. W niedzielę 25 lutego o godz. 12.15 bp Tadeusz Lityński odprawi Mszę św. w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele konkatedralnym pw. św. Jadwigi Śląskiej. Dalsze uroczystości odbędą się pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych.

Jak co roku nie zabraknie koncertu w ramach „Rockowej lekcji historii”. Tym razem będzie to koncert zespołu „Forteca”. Na to wydarzenie zaprasza Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Radni Miasta Zielonej Góry. Początek o 13.00.

- Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do uczniów zielonogórskich szkół i ma stanowić swoistą lekcję historii - wyjaśnia Piotr Jankowiak z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddział w Zielonej Górze.

W środę, 28 lutego o godz. 12.00 nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej Edwarda Kuli nauczyciela i dyrektora Szkoły Przemysłowej w Zielonej Górze przy ul. Bema (obecnie Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych).

„Skazany przez władze komunistyczne w 1951 roku na 4 lata ciężkiego wiezienia za to, że uczył historii w duchu prawdy i uczciwości” - ten tekst znajdzie się na tablicy, której fundatorem jest Miasto Zielona Góra.

Poza tym w lutym i marcu odbędą się projekcje filmu pt. „Wyklęty” w miejscowościach: Rzepin, Słubice, Sulechów, Sulęcin, Świebodzin, Zielona Góra, Żagań, Żary, Międzyrzecz, Nowa Sól, Ośno Lubuskie, Gubin, Krosno Odrzańskie. To z kolei inicjatywa posła Jerzego Materny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..