Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pogadaj z czarnym

Chcesz pogadać na temat wiary i niewiary w swobodnej atmosferze klubu kabaretowego "Gęba"? Przyjdź na spotkanie z teologiem, publicystą, a przede wszystkim kapłanem - ks. Andrzejem Dragułą.

„Pogadaj z czarnym” to nowa inicjatywa koła akademickiego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Uniwersytecie Zielonogórskim. Gościem spotkania będzie teolog, publicysta, a przede wszystkim kapłan, ks. Andrzej Draguła.

Organizatorzy zapewniają, że ks. Andrzeja Draguję będzie można pytać o poważne i „mniej poważne” sprawy dotyczące wiary, Kościoła, księży.

- Dawne słowniki notowały, że rzeczownik „czarny” był synonimem „diabła”. Współczesny słownik slangu  młodzieżowego podaje, że „czarny” to tyle co „ksiądz, zakonnik, kleryk”. W przypadku diabła chodziło o jego ciemną, złą, czarną naturę. W przypadku księdza - mam nadzieję - chodzi tylko o kolor czarnej sutanny - zauważa ks. Draguła.

- Obawiam się jednak, że niejeden nie tylko młody człowiek myśli o księdzu prawie jak o diable: lepiej nie podchodzić zbyt blisko, nie zbliżać się, nie mieć z nim nic wspólnego. I po części trudno się dziwić. Nie ma co się oszukiwać, my czarni nie mamy ostatnio najlepszej prasy. Mam nadzieję, że spotkanie „Pogadaj z czarnym” przyczyni się do przełamania tego negatywnego stereotypu. Może ten czarny, czyli ksiądz wcale nie taki zły jak go malują… - dodaje.

Spotkanie rozpocznie się humorystycznym wstępem zielonogórskiego kabareciarza - Szymona Szyszki.

Spotkanie odbędzie się 6 marca o godz. 20.30 w Akademik „Vicewersal” przy ul. Wojska Polskiego 65 w Zielonej Górze

Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama