Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tego w internecie nie doświadczysz

Studencie byłeś już na rekolekcjach wielkopostnych? Mamy dla Ciebie specjalną propozycję! Zaprasza Duszpasterstwo Akademickie "Stodoła".

Później naprawdę się nie da. Rekolekcje akademickie od niedzieli do środy o 20.00 w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze. – Później naprawdę się nie da – mówi, uśmiechając się ks. Mariusz Jagielski, duszpasterz akademicki przy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca.

– Ci z was, którzy w ramach wu-efu późną porą maszerują z kijkami wzdłuż Alei Wojska Polskiego zdążą, a także Ci, którzy na obu kampusach jeszcze do późna na wykładach... Oczywiście wiele jest ciekawych konferencji w internecie, ale przeżyć to, że musisz wyjść ze swojego gniazdka i dotrzeć na spotkanie już oznacza zgodę na Boże prowadzenie – kontynuuje.

A rekolekcje w „realu” to szansa na znacznie więcej! – Gdy już dotrzesz, to spotkasz prowadzącego rekolekcje mówiącego do Ciebie i patrzącego Ci w oczy. A ta świadomość, że ze względu na Ciebie przyjechał kilkaset kilometrów, aby w ramach wielkopostnej drogi, przejść jakiś jej kawałek wraz z Tobą, by Ci potowarzyszyć, podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem wiary, a nawet posłużyć Tobie w konfesjonale. A później, już po wszystkim, wypić z Tobą ciepłą herbatę. Tego wszystkiego w internecie nie doświadczysz! – przekonuje kapłan.

Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Zamorski, dominikanin, wcześniej duszpasterz młodzieży szkół średnich; dr teologii, wykłada homiletykę w Dominikańskim Studium Teologii i Filozofii w Krakowie, obecnie w łódzkim klasztorze.

– A zatem w mieniu Duszpasterstwa Akademickiego „Stodoła”, które już modli się w Waszej intencji, zapraszam Was na rekolekcje do kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze. Od niedzieli 11 marca do środy 14 marca o 20.00. Później naprawdę się nie da – uśmiecha się ks. Jagielski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama