Nowy numer 2/2021 Archiwum

Głowa pełna dźwięków przejdź do galerii

Dzięki liturgii i muzyce rozmawiam z Panem Bogiem - mówiła Edyta Dobrychłop-Amrogowicz z Drezdenka, uczestnicząca od 2 od 4 marca w Warsztatach Liturgiczno Muzycznych w Strzelcach Krajeńskich.

Ks. Grzegorz Mączka poprowadził 150 uczestników warsztatów „Missa mea sacra” do pogłębienia zrozumienia i odkrycia piękna misterium Mszy Świętej. Zajęcia doskonalące umiejętności wokalne i instrumentalne odbyły się okiem wybitnych kompozytorów: Pawła Bębenka, Piotra Pałki, Jakuba Tomalaka i Huberta Kowalskiego. Głównym celem warsztatów było przygotowanie do posługi muzycznej w okresie Wielkiego Postu i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

- Głównym powodem, dla którego biorę udział w warsztatach, już po raz kolejny, jest chęć poznania nowych pieśni, ponieważ śpiewam w parafialnym chórze. W trakcie warsztatów są zajęcia rozwijające głos i poprawiające technikę śpiewania - tłumaczyła Agata Jackowska z Różanek.

Warsztatowa propozycja była skierowana do osób śpiewających indywidualnie, księży, kleryków, sióstr zakonnych, scholi, chórów młodzieżowych, studenckich i parafialnych oraz instrumentalistów.

- Bardzo lubię śpiewać, należę do scholi przy parafii p.w. św. Stanisława Kostki. Chciałam nauczyć się nowych pieśni wielkopostnych i wielkanocnych. Momentem kulminacyjnym warsztatów była niedzielna Eucharystia, kiedy wszyscy zebraliśmy się w jedno, aby uwielbiać Boga w ogromnej sile głosów. Przy akompaniamencie instrumentów, bez nagłośnienia śpiewało ok. 150 osób, to robiło ogromne wrażenie - opowiadała Agnieszka Aleksandrowicz z Sulechowa.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama