Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nauka, myślenie i wychowanie

Szkoły podstawowe otwierają swoje drzwi. Dziś zaglądamy do Szkoły Podstawowej nr 6 w Zielonej Górze.

SP nr 6 w Zielonej Górze mieści się od ubiegłego roku w dawnym budynku Gimnazjum nr 3 przy ul. św. Kingi 1. – Dlaczego warto przyjść do naszej szkoły? Bo to jest świetna szkoła, są tu świetni nauczyciele i świetna baza – podkreśla dyrektor Bogumiła Moskaluk.

– To przede wszystkim szkoła bezpieczna. Nie ma żadnej placówki w mieście, która ma wewnątrz swojego budynku patio i nie ma żadnej opcji, aby dziecko mogło wyjść samo na zewnątrz. To miejsce tylko dla klas I-III. Wszystkie starsze dzieci, gdy jest już ciepło, wychodzą na boisko na dworze – dodaje.

Szkoła rozwija wszechstronnie dzieci. – Mamy cały szereg nieodpłatnych kół zainteresowań. Począwszy od artystycznych, poprzez kulinarne, taneczne, wokalne, a kończąc na ściśle naukowych – opowiada dyrektor.

– Od kilku lat realizujemy projekt „Dzień bez podręcznika”. Dzięki temu uczeń musi się bardziej wykazać kreatywnym myśleniem. Tutaj podprowadzamy ich pod metodę projektów. Chodzi o naukę twórczego i kreatywnego myślenia. Takie lekcje mają zawsze praktyczny efekt – dodaje.

Szkoła dba o wysoki poziom nauczania, ale też o wychowanie. – Najważniejsze są nasze postawy. Słowa gdzieś umykają, a nasz przykład zostaje – podkreśla dyrektor. – Ważny jest dla nas też wolontariat, aby już od małego uwrażliwiać dzieci na potrzeby innych ludzi – dodaje.

Dni otwarte szkoły odbędą się 14 marca od godz. 16 do 18. – Zapraszamy wszystkich naszych przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami do szkoły przy ul. św. Kingi 1. Będzie dużo dobrej zabawy i wiele atrakcji – zachęca dyrektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL