Nowy numer 42/2019 Archiwum

Trwa zbiórka żywności Caritas

Wybierasz się dziś do sklepu? Zrób zakupy i pomóż ubogim godnie spędzić święta. Możesz być pewny, że twoja pomoc trafi do naprawdę potrzebujących!

Od wczoraj w całej Polsce trwa zbiórka żywności przed pod hasłem: „Tak, pomagam!”. Nie inaczej jest w naszej diecezji. Możemy pomóc jeszcze tylko dziś. Szukaj wolontariuszy w czerwonych koszulkach z logo Caritas. Oni na pewno ci pomogą!

– Przede wszystkim prosimy o produkty z długą datą ważności typu: mąka, ryż, konserwy rybne i mięsne. Oczywiście mile widziane są środki czystości. Ale w związku z tym, że duża liczba podopiecznych to dzieci, więc także prosimy o słodycze – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy Caritas.

Gdzie zostawić dary dla potrzebujących? – W sklepach znajdują się specjalne kosze z plakatami naszej akcji. Stoją przy nich wolontariusze w czerwonych koszulkach. Tam należy zostawić produkty – wyjaśnia rzecznik.

Wszystkie dary trafią do potrzebujących jeszcze przed świętami. – Parafialne zespoły Caritas z ofiarowanych produktów przygotują paczki dla osób, które rzeczywiście ich potrzebują – podkreśla A.M. Fedurek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL