Nowy numer 42/2019 Archiwum

Najpierw poznać samego siebie

„Kobieta marzeń. Jak nią być? Jak ją znaleźć?” – to hasło debaty dla młodzieży, która odbyła się na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Debaty walentynkowe na stałe wpisały się w propozycję Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Organizatorzy chcą, aby rozmowa stała się także okazją do głębszej refleksji nad tematami dotyczącymi miłości, narzeczeństwa i małżeństwa.

– W tym roku walentynki przypadły w okresie ferii szkolnych, dlatego zdecydowaliśmy się na inny, równie wyjątkowy termin – 8 marca w Dzień Kobiet – wyjaśnia Agnieszka Wojnarowicz z KSM. Gośćmi debaty byli psychoterapeutka rodzinna Krystyna Zelek oraz diecezjalny duszpasterz rodzin – ks. Mariusz Dudka. – Młode dziewczyny, którą są dzisiaj na sali, gubią się trochę we współczesnym świecie, w którym jest swoiste wymieszanie wzorców – zauważa Krystyna Zelek. – Moja rada dla pań? Myślę, że istotne jest uświadomienie sobie, kim jestem jako człowiek, co jest dla mnie istotne i jakie mam potrzeby. Ważne jest akceptowanie swojego temperamentu, potrzeb, upodobań, a także pamiętanie o tym, że kiedy wchodzi się w relację, nie trzeba rezygnować z siebie na rzecz kogoś. A dla mężczyzn? To refleksja nad tym, czy idę za popularnie przyjętym ideałem, że ona musi mieć superdługie nogi, musi być zgrabna i w ogóle piękna itd. Czy raczej idę za tym, co jest dla mnie naprawdę ważne? I panie, i panów zapraszam przede wszystkim do takiego samopoznania. Poznaj się, żebyś wiedział, jakiej kobiety szukasz. Poznaj siebie, abyś wiedziała, jaką kobietą chcesz być – dodaje. W debacie wzięli udział gimnazjaliści, licealiści i studenci. – Dla mnie wzorem kobiety jest moja mama i od niej biorę zawsze przykład. To kobieta wierząca, która wie, czym się kierować w życiu – zauważa Anna Sitkowicz, która przypominam panom: – Bądźcie otwarci i dostrzegajcie nie tylko nasz wygląd, ale też to, co na pierwszy rzut oka jest niewidoczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL