Nowy numer 42/2019 Archiwum

EDK z Rokitna do Skwierzyny

Większość pątników wyruszy na Ekstremalną Drogę Krzyżową dopiero za tydzień. On poszli już 16 marca, kiedy na zewnątrz była minusowa temperatura.

EDK rozpoczęła się od Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Pątnicy, przed którymi 40 km, zmierzają do Skwierzyny. – Wyruszamy do takiego naszego małego sanktuarium Matki Bożej Klewańskiej. Powierzamy Panu Bogu te wszystkie intencje, które ludzie nam przekazali – mówi ks. Krzysztof Śliwa CM.

40 km to dość niezły wycisk dla ludzi, ale też duchowe wyzwanie. Kiedy jest zimno, ciemno i doskwierają zmęczenie oraz głód, można jeszcze bardziej odkryć mękę Pana Jezusa. Ta droga ma nas przygotować do Wielkanocy – dodaje.

EDK z Rokitna do Skwierzyny   Tuż przed wyruszeniem w drogę Krzysztof Król /Foto Gość W nocną drogę wyruszyło ponad 90 osób w różnym wieku. – Tegoroczna matura to moja główna intencja. Ta droga to w pewnym sensie sprawdzenie samego siebie, nie tylko swoich możliwości fizycznych, ale przede wszystkim swojej wiary – wyjaśnia Piotr Synowiec z Żmigrodu.

– Idę po raz pierwszy. Chcę zbliżyć się do Chrystusa i głębiej przeżyć Drogę Krzyżową. Bardzo obawiam się, bo mam trochę chorą nogę, ale liczę, że z Bożą pomocą dojdę – mówi Jolanta Pawlikowska ze Skwierzyny.

– Też idę pierwszy raz. Do odważnych świat należy. Modlę się za wnuków i dzieci, aby żyły Bogiem – dodaje Weronika Stasiewicz z Gorzowa Wlkp.

Patronem trasy jest św. Wincenty à Paulo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL