Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na większą chwałę Pana

Zespół Via Lucis z Międzyrzecza od 23 do 24 marca przeżywał swoje warsztaty. Animowała je Anna Maria Mbayo, prowadząca chór gospel we Wrocławiu.

Warsztaty odbyły się w parafii św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu. Tam parafialny zespół Via Lucis dokształcał swoje umiejętności muzyczne, integrował się oraz uczył wspólnie modlić się śpiewem. Członkowie zespołu mogli indywidualnie wraz z prowadząca pracować nad techniką śpiewu oraz wspólnie uczyć się pieśni, które z pewnością wykorzystają podczas  Triduum Paschalnego oraz codziennej posługi.

– Warsztaty były dla mnie okazją, żeby lepiej muzycznie przygotować się do Triduum Paschalnego. Mocniej uświadomiłem sobie, jak bardzo – szczególnie w tych dniach – przez muzykę Bóg może mówić do serc – dzielił się Michał Kowalewski, jeden z odpowiedzialnych za zespół.

Przypomnijmy, że zespół Via Lucis powstał ze scholii parafialnej i składa się przede wszystkim z animatorów i uczestników Ruchu Światło-Życie. Ma za sobą nagraną płytę z kolędami oraz wiele koncertów m.in. w Głogowie i Gorzowie Wlkp.

Duchową opiekę nad zespołem sprawuje wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela – ks. Damian Drop.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL