Nowy numer 13/2020 Archiwum

My tylko pomagamy Panu Bogu

Co łączy katechetkę, emerytowanego kierownika pomocy społecznej i siostrę zakonną? Na pierwszy rzut oka nic, bo przecież nawet się nie znają.

Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela – powiedział św. Jan Paweł II o wolontariacie. To on w 2000 roku ustanowił w II niedzielę wielkanocną święto Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła. Dziś na chwilę zaglądamy do zielonogórskiej szkoły, magazynu Caritas w podświebodzińskiej wsi oraz jadłodajni w Żaganiu. Tam właśnie drugiemu człowiekowi służą trzej tegoroczni laureaci nagrody biskupa diecezjalnego Człowiek Człowiekowi, która zostanie wręczona 5 kwietnia w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama