Nowy numer 38/2018 Archiwum

Minęło osiem lat

Uroczyste obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej na gorzowskim cmentarzu, w kaplicy katedralnej i pod Białym Krzyżem.

Rocznicowe obchody katastrofy smoleńskiej rozpoczęły się punktualnie o 8.41 rano od wspólnej modlitwy i złożenia wieńców na grobach Anny i Bartosza Borowskich - gorzowian, którzy zginęli na pokładzie Tu-154. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych oraz służb mundurowych.

Wieczorem w kaplicy katedralnej została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiar. Proboszcz katedry odniósł się do Zbrodni Katyńskiej z 1940 roku. - W zbrodni tej zginęło ok. 22 tys. polskich obywateli m.in. oficerów Wojska Polskiego, policjantów, osób cywilnych należących do elit II Rzeczypospolitej - mówił ks. Kobus.

- Przez tragedię 10 kwietnia 2010 roku straciliśmy też można powiedzieć elitę służącą dobru naszej Ojczyzny - kontynuował.

Po Eucharystii odbył się przemarsz pod Biały Krzyż, gdzie zostały zapalone znicze i złożone kwiaty.

Gorzowianie uczestniczyli również w głównych uroczystościach, które odbyły się w Warszawie.

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób. Wśród nich prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, a także ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma