Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wzajemna nauka

Kinga Kaszewska-Brawer przypomina, że teatr to przede wszystkim ludzie.

Krzysztof Król: Jak rozpoczęła się Pani przygoda z teatrem w Paradyżu?

Kinga Kaszewska-Brawer: Od telefonu ks. Andrzeja Draguły z pytaniem, czy nie podejmę się utworzenia grupy teatralnej w seminarium. Ksiądz Andrzej działał wówczas na prośbę ówczesnego rektora seminarium ks. Ryszarda Tomczaka. Przyznaję, że nie było to łatwe zadanie. Podchodziłam do niego z lękiem, ale ostatecznie zwyciężyła ludzka ciekawość, jak pracuje się w takim środowisku. I wyzwanie, czy młodej kobiecie w męskim środowisku uda się stworzyć teatr, czy zostanie obdarzona zaufaniem.

Pewnie trudno w paru zdania podsumować te 15 lat, ale spróbujmy…

To niewątpliwie lata ogromnie ciekawej pracy i spotkania z niezwykłymi ludźmi. Nie zawsze było różowo, ale nauczyłam się przez ten czas, głównie od pierwszych członków grupy, że zawsze się uda – trzeba tylko wierzyć oraz zmobilizować wspólne siły. To wzajemna nauka. Ja uczyłam kleryków teatru, oni mnie zaufania i pokory. To czas, który zaowocował przyjaźniami na całe życie.

Na waszym koncie jest sporo przedstawień. Które z nich jest ulubione?

Nie mam takiego! Dla mnie każde było niezwykłe, bo inne… Łączyło się z wydarzeniami, ludźmi, konkretną pracą. Wiem, że często padają oceny – to było lepsze, tamto gorsze. Dla mnie przedstawienia wiążą się z ludźmi, których spotkałam, ich emocjami i historiami. Każdy spektakl to nowy rozdział teatru, bez którego nie byłoby tego 15-lecia.

A co dał Pani ten czas?

Zawsze powtarzam, że Paradyż zajmuje szczególne miejsce w moim życiu. Nauczyłam się tu walczyć ze swoimi słabościami i strachem. Mój nieposkromiony optymizm urósł tu do niewyobrażalnych rozmiarów. Upewniłam się też w przekonaniu, że pokora to cecha, którą warto w sobie pielęgnować. A przede wszystkim ten czas to ludzie, za których przyjaźń dziękuję.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL