Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nocą do Jutrzenki Nadziei

Dokładnie o północy z 30 kwietnia na 1 maja, wyruszyła nocna piesza pielgrzymka z Głogowa do Grodowca.

Pielgrzymka „Nocą do Jutrzenki Nadziei” wyruszyła już po raz dwunasty spod kościoła pw. NMP Królowej Polski w Głogowie do sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu.

- Gdy przyszedłem tutaj, to od razu zatęskniłem za Grodowcem i chciałem jak najszybciej tam iść. Jeden z kapłanów naszej diecezji opowiedział mi o nocnych pielgrzymkach w Rzymie i zaproponował, aby taką zorganizować też tutaj i wejść o świcie do Matki Bożej Jutrzenki Nadziei - wyjaśnia ks. proboszcz Witold Pietsch.

- Wyruszamy o północy, aby o świcie dotrzeć do sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Tam weźmiemy udział w Mszy św. - dodaje.

Pątnicy mieli do pokonania 20 km. - Kończy się kwiecień i rozpoczyna wyjątkowy miesiąc dla katolików w Polsce. Miesiąc szczególnie naznaczony obecnością Matki Bożej. Litania loretańska rozbrzmiewa w tym czasie w kościołach i przydrożnych kapliczkach, a do tego zieleń budzi się do życia i to wszystko sprawia, że jest w nas energia i radością. Chcemy się tą radością dzielić jak Maryja. Ona nazywana jest Jutrzenką Nadziei bo przynosiła nadzieję światu decydując się zostać Matką Zbawiciela - zauważa wikariusz ks. Marcin Woźniak.

Po raz piąty w nocną pielgrzymkę wyruszyła Zofia Żeluk. - Mam taką potrzebę duchową. Mam swoje intencje. Mam Panu Bogu za co dziękować, mam o co prosić. Nocą jest nawet łatwiej, nie ma skwaru, upału i ruchu na drodze - zauważa pani Zofia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL