Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ks. Draguła komentuje bez pośpiechu

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze 10 maja odbędzie się promocja książki "Słowo, które przenika. Komentarze do Ewangelii".

"Ksiądz Andrzej Draguła komentuje Ewangelię bez pośpiechu. Uważnie przygląda się pojedynczym słowom i zastanawia się, co oznaczają one dla ludzi XXI wieku. Czy język Biblii i teologii może wpływać na nasze życie? Tak, pod warunkiem, że się zatrzymamy i spokojnie zastanowimy nad sensem Słowa. Wtedy powoli zacznie ono przenikać naszą codzienność. Słowo >>dulos<<, które tłumaczymy jako >>sługa<<, oznacza najpierw niewolnika. Jezus przyjmuje postać niewolnika, a przez to staje się podobnym do ludzi. Wszyscy bowiem jesteśmy niewolnikami grzechu. A on stał się niewolnikiem dla nas. Czyż nie nazywano niewolników >>nosicielami krzyża<<? Człowieka może wyzwolić jedynie Bóg, który sam stał się niewolnikiem, a krzyż był tego widocznym znakiem" - czytamy w opisie książki.

Ks. Andrzej Draguła – kapłan naszej diecezji, publicysta religijny, członek redakcji kwartalnika „Więź”. Jest doktorem habilitowanym teologii, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Autor książek: "Eucharystia zmediatyzowana",  "Ocalić Boga. Szkice z teologii sekularyzacji", "Copyright  na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą", "Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem", "Emaus. Tajemnice dnia ósmego", "Czy Bóg nas kusi? 55 pytań o wiarę".

W swojej twórczości i badaniach zajmuje się zagadnieniami z zakresu komunikacji religijnej.

Spotkanie odbędzie się w Klubie Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza w Zielonej Górze. Poprowadzi je dr hab. Jerzy Madejski, prof. US. Początek o godz. 18.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL