Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dajcie się odciągnąć od smartfonów

Wielkimi krokami zbliżają się Diecezjalne Dni Młodzieży w Rokitnie. Przed nami jedna z największych imprez dla młodzieży katolickiej w tym roku!

Powoli pojawiają się szczegółowe informacje dotyczące tegorocznych Diecezjalnych Dni Młodzieży w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, które odbędą się 15 i 16 czerwca w Rokitnie.

- Nie chcielibyśmy ujawniać od razu wszystkiego. W ostatnich dniach zdradziliśmy już hasło “Do wyższych rzeczy zostałem stworzony!” i pokazaliśmy logo Diecezjalnych Dni Młodzieży - mówi nam ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

- Zdradzę tylko, że całe wydarzenie oparte będzie na trzech płaszczyznach: ja - ojczyzna - Bóg. Kolejne informacje będą stopniowo ujawniane na Facebooku “Diecezjalne Dni Młodzieży 2018!” - dodaje.

Dla organizatorów jest to nie lada wyzwanie, jednak jak twierdzi ks. Łukasz: - Jeśli jest wyzwanie, to jest i motywacja do działania. Podczas, gdy my oczekujemy na dalsze informacje organizatorzy poszukują osób chętnych do pomocy podczas tej imprezy.

- Im więcej osób będzie chciało się zaangażować, tym prościej będzie zorganizować święto młodych. Jeżeli ktoś wyraża chęci do współpracy to zachęcam go serdecznie do skontaktowania się ze mną - mówi duszpasterz.

- Pomocą będzie dla nas także wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności poprzez zapisy on-line, które ruszą niedługo. To ważne, bo przybliżona liczba uczestników bardzo ułatwi nam zorganizowanie m.in. posiłków dla wszystkich - dodaje. Warto więc uważnie śledzić kolejno ujawniane informacje o tym wydarzeniu.

Jak wspomniał ks. Łukasz, organizatorami są w dużej mierze młodzi ludzie, więc nawet osoby nie będące blisko Kościoła znajdą tam coś dla siebie.

- Liczę na to, że młodzi dadzą "odciągnąć się" od smartfonów na rzecz prawdziwe spotkania z drugim człowiekiem - mówi z uśmiechem duszpasterz.

Galeria zdjęć z zeszłego roku: TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama