Nowy numer 42/2019 Archiwum

Akatyst do Ducha Świętego

Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu w zaprasza wszystkich diecezjan do wyjątkowej modlitwy. Czuwanie już w najbliższą sobotę - 19 maja.

Czuwanie odbędzie się w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Akatyst do Ducha Świętego jest modlitwą pochodzącą z tradycji bizantyjskiej, którą zanosimy do Boga stojąc.

- W modlitwie tej wymieniane są różne określenia Ducha Świętego, chociażby takie jak: stworzyciel, inspirator wszelkiego dobra, dawca powołania czy założyciel Kościoła. Ta liczna litania różnych określeń Ducha Świętego ma nas uwrażliwić na Jego różnorodną obecność również w naszej codzienności - wyjaśnia ks. Tadeusz Kuźmicki, ojciec duchowny.

Ramowy plan akatystu:
godz. 17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja
godz. 18.00 - Msza Święta
godz. 20.30 - Akatyst do Ducha Świętego

Tradycyjnie po Mszy św. paradyskie seminarium zaprasza na kolację.

Przypomnijmy, że hasło tegorocznego roku duszpasterskiego to: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL