Nowy numer 33/2020 Archiwum

Promocja życia bez uzależnień

Czy można zrobić ciekawe przedstawienie profilaktyczne? Tak, a dowiedli tego młodzi zielonogórzanie.

W Teatrze Lubuskim 16 maja odbył II Festiwal Profilaktyczny pod hasłem „Możesz wszystko”. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić sztukę teatralną zawierającą treści profilaktyczne i przesłanie promujące życie bez nałogów i uzależnień.

- Chcemy promować wśród uczniów życie wolne od uzależnień. Chcemy im pokazać, że można w ciekawy i kreatywny sposób spędzać wolny czas, chociażby przygotowując różnego rodzaju przedstawienia - wyjaśnia Lucyna Poźniak, kierownik Biura Profilaktyki Przeciwdziałania Uzależnieniom MOPS.

Na scenie wystąpili uczniowie z siedmiu placówek: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna, Zespół Szkół Katolickich, Zespół Edukacyjny nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Zespół Edukacyjny nr 9, Zespół Edukacyjny nr 6 i Zespół Szkół Ekologicznych.

Kolejne miejsca zajęli: I miejsce - Spektakl „Skarpety” - Zespół Edukacyjny nr 9 (SP nr 11), II  miejsce - Spektakl „Zaplątani” - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia i III miejsce - Spektakl „Sąd, ale nie ostateczny” Zespół Edukacyjny nr 4 (SP nr 24). Najlepszą aktorką została Amelia Piasecka - Zespół Edukacyjny nr 9 (SP nr 11). Promocja życia bez uzależnień   Festiwal odbył się w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze Krzysztof Król /Foto Gość

Ale nie laury były tu najważniejsze. - Pokazujemy, że młody człowiek często staje na takim rozdrożu i nie wie co wybrać. Ma oczywiście ma do wyboru dobre i złe rzeczy. Dobre to na przykład wolontariat, a złe to hejt w internecie, nadużywanie mediów elektronicznych, ale także zwykła codzienna złośliwość. Na szczęście w porę znajdują się osoby, które pomagają dokonać dobrego wybory – wyjaśnia Anna Walczak, pedagog z Zespołu Szkół Pedagogicznych. Promocja życia bez uzależnień   Spektakl "Wybory" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Katolickich Krzysztof Król /Foto Gość

Festiwal mógł się odbyć dzięki środkom z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama