Nowy numer 42/2019 Archiwum

Rocznica, statuetki i bieżące sprawy

W zielonogórskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego odbyło się spotkanie rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

Spotkanie odbyło się 19 maja i rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem asystenta DIAK ks. Zbigniewa Samociaka. W części plenarnej wziął udział bp Adam Dyczkowski.

Wśród głównych tematów znalazła się obchodzona w Polsce 100. rocznica odzyskania Niepodległości. Omówiono inicjatywy patriotyczne podejmowane przez Akcję Katolicką w diecezji. Podkreślono, że uznaniem w środowisku cieszy się wydany przez DIAK Śpiewnik Pieśni Patriotycznych.

W podziękowaniu za prowadzoną wieloletnią działalność patriotyczną 15 liderów Akcji Katolickiej nagrodzono pamiątkowymi statuetkami. Uroczystego wręczenia dokonał ks. Biskup Adam Dyczkowski.

Wśród kolejnych ważnych tematów znalazły się oficjalnie rozpoczęte prace I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Bierze w nich udział sześciu mianowanych dekretem przedstawicieli Akcji Katolickiej.

Ponadto rada pochyliła się nad tematami z kalendarium Akcji Katolickiej, potrzebą wyzwolenia nowych inicjatyw dotyczących katechizacji dorosłych, a także przygotowaniem zaplanowanych na jesień tego roku wyborów w DIAK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL