Nowy numer 41/2019 Archiwum

To genialny patron

Co łączy Gorzów Wlkp., Zieloną Górę, Żary, Sulęcin, Małomice, Bobrowice, Chichy i wiele, wiele innych miejscowości? Odpowiedź jest bardzo prosta – papież Polak.

Tegoroczny Zjazd Rodziny Szkół Jana Pawła II odbył się 18 maja w Niwiskach koło Zielonej Góry. – To dla nas wielkie święto i okazja, aby lepiej poznać życie swojego patrona i bardziej wsłuchać się w to, co do nas mówi – przyznaje Marzanna Kujtkowska, dyrektor tutejszej Szkoły Podstawowej.

– To genialny patron dla dzieci. On nas wszystkich uczy wielkiej przyjaźni do Jezusa – dodaje proboszcz ks. Krzysztof Cochła, proboszcz parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Drągowinie, do której należą Niwiska. Diecezjalna inicjatywa odwołuje się do ogólnopolskiego pomysłu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. – Poprzez coroczne zjazdy chcemy integrować szkoły, które noszą imię tego patrona w naszym regionie. Szczególnie zwracamy uwagę na nauczanie Jana Pawła II, które kierował do młodego pokolenia – wyjaśnia Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w kurii biskupiej. Wszystko rozpoczęło się od Mszy św. w miejscowym kościele, której przewodniczył bp Paweł Socha. – W procesie edukacji ważne jest nie tylko nauczanie, ale także wychowanie, czyli kształtowanie osobowości człowieka – mówił w homilii biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL