Nowy numer 42/2019 Archiwum

Chodzi o zbliżenie się do Boga

W kalendarzu liturgicznym Kościół wspomina 22 maja św. Ritę - patronkę trudnych spraw. W Żarach po raz pierwszy odbyło specjalne nabożeństwo.

Kolejne miejscem na mapie naszej diecezji, gdzie czczona jest włoska święta, to parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Żarach. Dziś zainaugurowano tu nabożeństwo do św. Rity. – Rozpoczynamy od różańca św. Rity. To modlitwa przywieziona z Włoch. Po każdej dziesiątce jest śpiew do św. Rity i tak pięć razy. Każda dziesiątka jest poprzedzona czytaniem intencji, które wierni składali w kościele, ale już wkrótce będzie możliwość zrobienia tego przez skrzynkę internetową na naszej stronie parafialnej – wyjaśnia proboszcz ks. Janusz Mikołajewicz.

– Później jest katecheza. Dzisiaj tematem są stygmaty. Kolejne tematy będą według klucza litanii do św. Rity. Będzie też poświęcenie róż i namaszczenie olejem różanym na znak przyjęcia woli Bożej. W czasie nabożeństwa zostanie również odmówiona Litania Loretańska do NMP. W tych wszystkim chodzi o jedno, aby zbliżyć się do Pana Boga i być jak św. Rita zapatrzonym w Boga, Chrystusa Ukrzyżowanego – dodaje. Chodzi o zbliżenie się do Boga   Nabożeństwo poprowadził proboszcz ks. Janusz Mikołajewicz. Krzysztof Król /Foto Gość

Nabożeństwa będą odbywać się każdego 22 dnia miesiąca od maja do października o godz. 17.00. Chodzi o zbliżenie się do Boga   Dzień powszedni, a kościół był pełen ludzi. Krzysztof Król /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL