Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pogłębiajmy swoją wiedzę

"Sakramenty nowym wezwaniem dla Kościoła Katolickiego" – to temat już piątego sympozjum dogmatycznego, które odbyło się w Paradyżu.

„Sakramentalność Kościoła w perspektywie tajemnicy chrystologiczno-pneumatologicznej”, „Maryja obecna z Kościołem celebrującym Eucharystię w nauczaniu Jana Pawła II”, „Sakramentalny paradygmat dziejów zbawienia” – to kilka tematów podjętych podczas tegorocznej konferencji, która odbyła się 21 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. – Co roku wymyślam jakiś temat z ks. prof. Wiesławem Bożejewiczem z Warszawy. Zapraszamy naukowców z polski i zagranicy. W tym roku jest ks. dr Zoltan Bara z Rumunii i pani dr Lubiow Dzierdziak z Lwowa – wyjaśnia organizator ks. dr hab. Jan Radkiewicz, prelegent i prowadzący konferencję.

– W tym roku zajmujemy się aktualnością sakramentów Kościele. Współcześnie mamy chociażby problem z rozumieniem małżeństwa. Część wiernych nie zna podstaw sakramentologii, dlatego potrzeba lepszego wytłumaczenia pojęć i skutków sakramentów – dodaje.

Kapłan przypomina, że nauczanie Kościoła najlepiej przybliżyć sobie sięgając po Katechizm Kościoła Katolickiego. – Tam jest całe kompendium wszystkiego, także sakramentologii. To jest bardzo czytelnie opracowane. Oczywiście później te wszystkie zagadnienia warto pogłębiać w grupach parafialnych – wyjaśnia ks. Radkiewicz.

W konferencji wzięli udział nie tylko klerycy. Z Zielonej Góry przyjechali chociązby członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej. – Jesteśmy prawie co roku, tylko w zeszłym roku nas nie było . Te konferencje poszerzają wiedzę, dają szersze spojrzenie na poszczególne zagadnienia i na pewno pogłębiają duchowość – wyjaśnia Grażyna Gradowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL