Nowy numer 42/2019 Archiwum

Konkurs papieski w Sulechowie przejdź do galerii

"Jak długo trwała operacja po zamachu na Jana Pawła II?", "O której zwykle wstawał papież Jan Paweł II?", "Co oznacza dewiza papieża Totus Tuus?" - to tylko kilka pytań konkursowych.

Już po raz trzynasty odbył się Powiatowy Konkurs Papieski w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie.

- W tym roku tematem był pontyfikat Jana Pawła II.  Co roku wprowadzamy też nową encyklikę. W tym roku była to: „Dominum et vivificantem”. Naszym podstawowym celem jest promocja nauczania Papieża Polaka, a chętnych nie brakuje. W konkursie wzięło udział ok. 140 uczniów z siedmiu szkół z całego powiatu - wyjaśnia Violetta Samociak, katechetka i organizatorka.

Nagrody uczestnikom wręczył bp Stefan Regmunt. - Trwajcie na tej drodze. Poznawajcie takich wspaniałych ludzi jak Jan Paweł II. Nie tylko zgłębiajcie wiedzę o nim, ale żyjcie tym co on podpowiadał - powiedział biskup.

Uczestnikom konkursu pogratulował też dyrektor szkoły. - Kapitału, który tu zyskaliście, nikt Wam nie odbierze. I życzę, abyście zrobili z niego właściwy użytek - mówił dyrektor Romuald Modrzyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL